ស.ស.យ.ក ខេត្តមណ្ឌលគិរី ចុះសួរសុខទុក្ខ និងឧបត្ថម្ភអំពូលពន្លឺព្រះអាទិត្យ ជូនដល់គ្រួសាររងគ្រោះ និងព្រះចៅអធិការវត្តដេអេ ក្នុងស្រុកពេជ្រាដា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ សហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តមណ្ឌលគិរី ដឹកនាំដោយលោក ស៊ាង សឿន អនុប្រធានប្រចាំការ និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះជួយស្រុកពេជ្រាដា និងសហការី បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងចូលរួមរំលែកទុក្ខគ្រួសារសព ដែលបាតបង់ជីវិតដោយសារភ្លើងឆេះផ្ទះ និងគ្រួសាររងគ្រោះដទៃទៀតចំនួន៤គ្រួសារ ស្ថិតនៅភូមិមេប៉ៃ ឃុំពូជ្រៃ ស្រុកពេជ្រាដា ខេត្តមណ្ឌលគិរី នារសៀលថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៩។
លោក ស៊ាង សឿន បានពាំនាំប្រសាសន៍ផ្តាំផ្ញើសួរសុខទុក្ខ និងចូលរួមរំលែកទុក្ខពីសំណាក់លោក ឈឹម កាន ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្ត ជូនចំពោះគ្រួសារសពដែលបាត់បង់ជីវិតក្នុងគ្រោះអគ្គិភ័យឆាបឆេះផ្ទះ និងគ្រួសាររងគ្រោះដទៃទៀត កាលពីល្ងាចថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៩។
លោកបញ្ជាក់ថា ថវិកាដែលបានផ្តល់ជូនដល់គ្រួសារសព និងគ្រួសាររងគ្រោះនាពេលនេះ រួមមាន គ្រួសារសព ទទួលបានថវិកា៧៤ម៉ឺនរៀល និងអង្គរ៥០គីឡូក្រាម គ្រួសារមានផ្ទៃពោះជិតសម្រាល ទទួលថវិកា៦៤ម៉ឺនរៀល និងអង្គរ៥០គីឡូក្រាម និងពីរគ្រួសារទៀត ទទួលបានថវិកា៥៤ម៉ឺនរៀល និងអង្គរ៥០គីឡូក្រាម។ លោក ស៊ាង សឿន បន្ថែមថា ថវិកាទាំងនេះ គឺជាការចូលរួមចំណែករបស់ក្រុមការងារ សសយក ខេត្ត និងស្រុក ដើម្បីជួយដោះស្រាយដល់គ្រួសាររងគ្រោះបានមួយរយៈពេលខ្លី។
បន្ទាប់មក ក្រុមការងារ សសយក បានឧបត្ថម្ភអំពូលពន្លឺព្រះអាទិត្យ(ភ្លើងសូឡា)ចំនួន០៣ និងបច្ច័យចំនួន១៦៥.០០០រៀល ជូនដល់ព្រះចៅអធិការវត្តដេអេ ដើម្បីបំភ្លឺក្នុងបរិវេណវត្ត និងសម្រាប់ចាត់ចែងក្នុងវត្តអារាមផងដែរ៕ បញ្ញា