ពិតជាគម្រូមែន! ឧកញ៉ា ព្រាប សុវត្ថិ និងឧកញ៉ា ខេមរៈ សេរីមន្ត បរិច្ចាគថវិកា២០០លានរៀល ដល់ «មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន»
#ខេមរៈ សិរីមន្ត# #NEW NEWS# #កម្សាន្ត# #តារាខ្មែរ# #ព្រាប សុវត្ថិ#
សិល្បៈករពីរូបនៅក្នុងផលិតកម្ម ឡេង ណាវ៉ាត្រា ឧកញ៉ា ព្រាប សុវត្ថិ និងឧកញ៉ា ខេមរៈ សេរីមន្ត បានបរិច្ចាគថវិកា២០០លានរៀល ស្មើរនឹង ៥មុឺនដុល្លា ដល់ «មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន»តបតាមការប្រកាសរបស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានបង្កេីតនូវមូលនិធិនេះឡើង ដើម្បីផ្ដល់ឱកាសអោយប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានក្នងនិង ក្រៅប្រទេសបានចូលរួមចំណែកផ្ទាល់ជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងបុព្វហេតុរួមគ្នាកសាងជាតិមាតុភូមិរបស់យេីង។
ក្នុងនោះ ឧកញ៉ា ខេមរៈ សេរីមន្ត បានបង្ហាញអារម្មណ៍បែបនេះថា៖ «ដើម្បីការពារទឹកដីរបស់យើង ខ្ញុំបាទឧកញ៉ាខេមរៈសិរីមន្ត នឹងភរិយាក្នុងនាមប្រជាពលរដ្ឋមួយរូបសូមគាំទ្រនិងបរិច្ចាគធនធានផ្ទាល់ខ្លួនចំនួន «២០០ លានរៀល»ដើម្បីបង្ហាញពីស្មារតីចូលរួមជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលដែលមាន«សម្ដេចមហាបបរធិបតីហ៊ុនម៉ាណែត»ជានាយករដ្ឋមន្ត្រីក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍គេហដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមតំបន់ព្រំដែនដែលនឹងរឹតតែបន្ថែមភាពកក់ក្តៅជូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាបន្ថែមទៀត ដោយក្តីគោរព។
ឧកញ៉ា ខេមរៈ សេរីមន្ត ក៏បានបន្ត សូមអំពាវនាវពុកម៉ែបងប្អូនចូលរួមឱ្យបានគ្រប់គ្នា ១០០០រៀល ២០០០រៀលក្ដី គឺបង្ហាញពីទឹកចិត្តបេះដូង និងឆន្ទៈ នៃការស្រឡាញ់និងការពារទឹកដីរបស់យើង ពិតប្រាកដទាំងអស់គ្នាផងដែរ៕ សម្រួលដោយ៖ Sun Darasy